Social Media

Jak pobrać video z Facebook bez żadnego dodatkowego oprogramowania.

Obrazek wyróżniający. Blog o reklama social media marketing

Dziś z okazji wolnego postanowiłem podarować innym trochę rozrywki połączonej z wiedzą praktyczną.

Przynajmniej choć raz w życiu zdarzyło się każdemu z nas, że w trakcie przeglądania Facebooka, zobaczył jakiś filmik rodzinny z ostatnich imienin u cioci lub każdy inny, który postanowił zapisać na swoim dysku. Oczywiście najlepiej wykonać tę czynność od ręki, gdyż potem można zapomnieć.

UWAGA

Oczywiście nie mam tu na myśli kradzieży własności intelektualnej – nic z tych rzeczy. Ten wpis ma charakter czysto informacyjny – pokazuje jak wykonać pewną czynność.

A zatem do rzeczy.

Mamy 2 opcje do wyboru.

  1. Skorzystać z wyszukiwarki Google i znaleźć odpowiednie oprogramowanie lub stronę, która pozwoli nam to wykonać online.
  2. Zapisać szybko na dysk

W przypadku opcji nr 1 jest naprawdę sporo różnych opcji – kto nie zna angielskiego to już podpowiadam. Należy wpisać w Google frazę „downolad FB movies online” lub coś podobnego i po chwili mamy setki stron, gdzie przeważnie wystarczy wkleić video URL aby po chwili otrzymać link do pobrania filmiku.

Bramka numer 2 jest jeszcze szybsza.

  • Wejdź na tablicę osoby, która udostępniła filmik

  • Zamień w adresie strony „www” na „m”

  • Odnajdź filmik na tablicy i kliknij w niego
  • Gdy się uruchomi, to zapisz na dysk wykorzystując do tego prawy klawisz myszy

Opcja numer 2 wydaje się być zdecydowanie szybsza i na pewno bezpieczniejsza.

Poszukując program lub stronę, dzięki której chcemy coś pobrać narażamy się na niebezpieczeństwo wejścia na strony zainfekowane. Większość z nas posiada jakieś oprogramowanie anty wirusowe lecz jednak nie wszyscy. Dlatego też ta opcja jest bezpieczniejsza. Jeden filmik z imienin cioci nie jest warty utraty zawartości komputera – należy o tym pamiętać.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *