Konkurencja na Facebook

Jak sprawdzić kto polubił stronę konkurencji na Facebooku?

Zaczynasz działalność gospodarczą?

Jesteś pracownikiem Działu Marketingu?

Jeżeli tak, to zapewne chciałbyś wiedzieć kto polubił Twoją konkurencję na Facebook. Problem w tym, że możesz podejrzeć tylko i wyłącznie osoby, które należą do grona Twoich znajomych. Do pozostałych niestety nie masz dostępu.

Czyli jak to można sprawdzić?

Jest wiele sposobów. Możesz skorzystać z oprogramowania, które Ci to umożliwia. Niestety jest ono płatne a Ty akurat nie zamierzasz przeznaczać na ten cel dodatkowych środków. Chcesz to zrobić szybko, za darmo oraz bez instalowania dodatkowych aplikacji.

Czy to jest możliwe? Odpowiedź brzmi TAK.

Aby tego dokonać należy:

  1. Wylogować się z Facebook
  2. U dołu strony zmienić język z polskiego na angielski
  3. Ponownie zalogować się na swoje konto Facebook

Prawda, że proste?

Jeżeli już wykonałeś poprzednie 3 punkty to możemy przejść dalej.

Zatem:

– znajdź interesujący Cię profil lub Fanpage na Facebook
– skopiuj jego nazwę
– w oknie wyszukiwarki na Facebook wpisz „people who like @nazwa profilu”

Oczywiście zamiast „nazwa profilu wklejamy lub wpisujemy interesującą nas nazwę i klikamy „wyszukaj” czyli symbol lupy.

Rozwinie nam się lista osób, które polubiły dany profil lub fanpage. Co dalej zrobimy z tą wiedzą? No cóż, to już zależy od Was!

Jeżeli lista jest mała to można do każdej z osób wysłać wiadomość reklamową. Można też skopiować ręcznie dane aby utworzyć niestandardową grupę klientów, do których zostanie wysłany przekaz reklamowy. Oczywiście wszystko w ramach rozsądku.

W przypadku gdy grupa liczona jest w tysiącach, trzeba już skorzystać z innych rozwiązań, o których napiszę wkrótce. Jednak przy początkujących profilach, które posiadają do kilkuset polubień można z powodzeniem skorzystać z tej metody.

Oprócz tego takie informacje mogą być pożyteczne dla Was, ponieważ w ten sposób możecie się sami przekonać skąd konkurencja zdobywa polubienia. Przeważnie pierwszych 100 polubień to sami znajomi właściciela konta, jednak i tu można doszukać się kilku cennych informacji.

Życzę wszystkim udanej analizy a wkrótce pojawi się więcej ciekawych wskazówek.

Jeżeli informacje zawarte powyżej są dla Ciebie interesujący to polub nasz profil na Facebooku lub zostaw nam swój adres e-mail aby być na bieżąco z naszymi wskazówkami.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.