Jak zrobić dobre zdjęcie reklamowe na Facebooka?

Obrazek wyróżniający. Blog o reklama social media marketing

Będąc właścicielem firmy znasz ją najlepiej na świecie. Wiesz jakie są słabe oraz mocne strony jak nikt inny na świecie. Znasz również swój produkt lub usługę dostatecznie dobrze aby pokusić się o próbę zrobienia zdjęć reklamowych.

Piękno portali społecznościowych polega na tym, że zdjęcia nie muszą być wykonane w pełni profesjonalnie. Oczywiście powinny być staranne jednak bardziej powinny one przyciągać uwagę widza. W dzisiejszych czasach aparat montowany w smart fonach często w zupełności wystarczy, pod warunkiem, że będziemy stosowali się do kilku prostych zasad.

Postaw na prostotę.

W większości przypadków nie ma sensu tworzenie specjalnych kompozycji na potrzeby zdjęcia. Oczywiście istnieją wyjątki jak na przykład kwiaciarnie, lecz przeważnie prostota wygląda najlepiej. Zrób zdjęcie swojego produktu na etapie produkcji lub układania na półkach. W przypadku usług pokaż innym jak pracujesz. Czasem bałagan na biurku i sterta papierów lepiej trafią do innych niż stanowisko pracy rodem z katalogu.

Wykorzystaj regułę trójpodziału

Postaraj się aby główny temat Twojego zdjęcia nie był umiejscowiony centralnie. Główny element powinien znaleźć się w jednym rogów zdjęcia, jak pokazano na przykładowej fotografii poniżej. Wyjątkiem są twarze. Te mogą znajdować się w dowolnym miejscu lecz dobrze jest gdy są wyraźnie widoczne.

Wypróbuj różne perspektywy

Łącz ze sobą różne elementy najlepiej małe i duże. Stosuj oddalanie i przybliżanie takiej kompozycji aby uzyskać interesujące efekty lub ciekawy kontrast jak na zdjęciu poniżej.

 

Używaj atrakcyjnych układów

Czasem nie da się zrobić zdjęcia bez odpowiedniej kompozycji. Jeżeli już do tego dojdzie to pamiętaj. Musi być prosto i ciekawie. Przykład poniżej pokazuje, że nawet w warunkach domowych, przy wykorzystaniu telefonu komórkowego można po kilku próbach wykonać całkiem fajne zdjęcie, które przyciągnie uwagę klienta.

 

Dodaj centralny punkt

Gdy robisz zdjęcie witryny sklepowej lub półki z towarem skup się na jednym punkcie. Większość aparatów w telefonach komórkowych posiada tego typu funkcje. Jak korzystasz z aparatu fotograficznego to wyłącz tryb automatyczny i postaraj pobawić się ostrością. Efekty mogą być zdumiewające.

 

Używaj kolorów

Używaj palety kolorów do tworzenia ciekawych kontrastów na przykład zielony z czerwonym, lub łącz barwy ciepłe i zimne.

Pamiętaj o smartfonach

Najważniejsze na koniec. Ludzie będą oglądali Twoje reklamy zarówno na komputerach jak i tabletach oraz smart- fonach. Zanim opublikujesz jakiekolwiek zdjęcie zobacz je na ekranie swojego telefonu. Jeżeli będzie dostatecznie wyraźnie widać wszelkie szczegóły to możesz być wtedy pewien co do odpowiedniej jakości Twojego zdjęcia.

Życz e wszystkim udanej pracy ale przede wszystkim dobrej zabawy w trakcie samodzielnego wykonywania zdjęć.

 

 

 

 

 

Kontakt: Agencja Reklamowa AP Reklama, Krosno, ul. Podwale 31.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.