Darmowe programy graficzne online

programy graficzne

Darmowe programy graficzne online

Prosty sposób na tworzenie grafiki na Facebook

Zapewne niejeden z Was przeżywał podobną sytuację: fajny pomysł na grafikę ale brak umiejętności lub oprogramowania do jej stworzenia skutecznie ograniczał zapał twórczy. Jeżeli tak to zapraszam dalej. Pokaże prosty sposób na tworzenie ciekawych grafik w ciągu kilku minut – co najważniejsze, za darmo i bez posiadania wiedzy niezbędnej do obsługi bardziej skomplikowanych programów.

Większość z Was umie posługiwać się oprogramowaniem Microsoft Office w mniej lub więcej zaawansowany sposób. Jeżeli umiesz obsłużyć Word lub Powerpoint to z pewnością poradzsz sobie z tworzeniem grafiki przy pomocy strony darmowego edytora na stronie: www.canva.com.

Na wstępie uprzedzam, że nie jest to żadna reklama i nie mam żadnych korzyści z pokazywania zawartości strony. Narzędzie to jest jednak tak proste w obsłudze, że w zasadzie każdy może od dziś stać się ekspertem od tworzenia grafiki do Social Media.

Ale po kolei. Aby zacząć swoją przygodę z grafiką należy wejść na stronę www.canva.com i się zarejestrować. Możemy to zrobić tradycyjnie – podając adres e-mail albo przy pomocy Facebook lub Google. Tu wybór należy do Ciebie.

grafika komputerowa strona startowa

Po przejściu całej procedury rejestracyjnej (link potwierdzający na poczcie e-mail) jesteś już gotowy do zabawy.

Projekt graficzny

Po zalogowaniu, panel strony wygląda jak na zdjęciu poniżej. Jak mogłeś zauważyć, sam korzystam z tego narzędzia na co dzień, gdyż naprawdę ułatwia mi życie, poprzez podpowiedzi gotowych rozwiązań. W tym przypadku opiszę jak wykonać projekt graficzny na Facebook, lecz nic nie stoi na przeszkodzie aby skorzystać z rozwiązań do innych celów.

Teraz wybierz cel swojej pracy ( w tym przypadku to wpis na Facebooku). Kliknij w odpowiedni projekt a otworzy się nowe okno kreatora.

wpis facebook

Ważne!

Po lewej stronie znajduje się menu, gdzie można wykorzystać gotowy układ. Nie wszystkie są darmowe. Koszt płatnych wynosi 1$ od elementu. Jednak odradzam z korzystania z gotowych rozwiązań z innego względu. Weź pod uwagę, że ktoś mógł już z niego skorzystać i nie będziesz oryginalny.

Aby jak najbardziej uprościć stwórzmy wspólnie cos ciekawego.

Na potrzeby tego krótkiego samouczka skorzystam tylko z opcji zaznaczonych strzałkami.

grafika online

Wybieramy tło

Nic prostszego – wybierz kolor jaki cię interesuje  z dostępnej palety i gotowe. Jeżeli chcesz aby tło było nieco ciekawsze to możesz skorzystać z gotowych rozwiązań jakie program podpowiada lub przesłać własną grafikę. Wybór należy do Ciebie.

Wybrałeś już tło? Teraz trzeba je nieco ożywić. Możesz wstawić tekst lub inne elementy graficzne. Oczywiście cały czas możesz wybierać pomiędzy projektami dostępnymi w bazie lub własnymi.

Ja zdecydowałem się na własny motyw palety malarskiej. Gotowe zdjęcia lub grafiki można bez obaw o łamanie praw autorskich pobierać z takich stron jak choćby www.pixabay.com. Jedynie musisz się zarejestrować i masz do dyspozycji tysiące zdjęć i grafik, które możesz wykorzystywać bez obawy o łamanie praw autorskich.  Lepiej mieć pewność w tym temacie.

Jako tło wykorzystałem darmowy szablon imitujący ścianę – dostępny na stronie. Mój projekt teraz wygląda mniej więcej tak jak poniżej.

grafika na facebook prawie gotowa

Teraz przydałby się jeszcze napis. Dodajemy go klikając w pole tekst. Czasem może się zdarzyć, że dana czcionka nie posiada polskich znaków. Można wtedy zmienić czcionkę na inną lub zapisać tekst w notatniku i go skopiować. Ta sztuczka nie zawsze się udaje ale warto spróbować.

Gdy już jesteś zadowolony z efektu Twojej pracy to kliknij w „Pobierz” u góry po prawej stronie i gotowe – stworzyłeś właśnie swoją niepowtarzalną grafikę na Facebook.

Oczywiście nie jest to jedyny program. Rozwiązań tego typu jest wiele. Część z nich jest darmowa inne mogą być płatne. Ja jednak korzystam z tego rozwiązania już od dłuższego czasu i jestem zadowolony z efektów. Mam nadzieję, że Ty też będziesz.

 

 

 

 

 

Kontakt: Agencja Reklamowa AP Reklama, Krosno, ul. Podwale 31.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.